„Suveníry" od psov a mačiek alebo Zážitky jednej mamičky

Autor: Katarína Olejárová | 11.7.2012 o 10:13 | Karma článku: 7,40 | Prečítané:  1061x

Milujem zvieratá. Keď som bola dieťa, doma sme mali dve mačky, dvoch psov, rybičky a dve korely. Postupne samozrejme. Čo však naozaj neznášam, sú nevychovaní majitelia týchto domácich miláčikov. Moja nevraživosť voči nim sa ešte viac vyvinula, keď sa mi narodila dcéra.

Je mi jasné, že psy aj mačky musia vykonávať svoju potrebu, je však na ich majiteľoch, aby ich exkrementy odstránili. Mestské časti síce za neodpratanie hovienok majú aj nejaké sankcie, ale keďže to väčšinou nikto nekontroluje, leniví majitelia na to kašlú.

Samozrejme, že nemôžem všetkých majiteľov zvieratiek hádzať do jedného vreca, nesmierne ma  teší, keď vidím, ako si nesú pripravené vrecko. Týchto ľudí si vážim.

Bežný človek sa možno rozčúli nad tým, že kraje chodníka a niekedy nielen kraje! sú lemované hovienkami, ale to je asi tak všetko. Iný level nastáva vtedy, keď si domov prinesiete takéto voňavé suveníry domov na kolesách kočíka. Nebudem sa tu rozpisovať o tom, koľkokrát som doma čistila zafúľané kolesá aj košík kočíka. Keď dcéra začala chodiť  a trvá to doteraz,  stále riešime, po ktorej trávičke môže a po ktorej nemôže behať. Teraz to už konečne začala chápať, ale na začiatku sme si nosili suveníry  z nášho dvora aj na šatách a dieťa hneď putovalo do sprchy. Nechápem, kde sa to v nej zobralo, ale mala neuveriteľné „šťastie“ padnúť do jediného hovienka na okolí.

No a nakoniec to najlepšie. Boli sme na nemenovanom kúpalisku a medzi kúpaním sa dcéra hrala v pieskovisku. Za chvíľku si ručičky natierala niečím, čo z môjho neďalekého uteráka vyzeralo ako blato. Nie nemýlite sa... nebolo to blato.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava stotísícové poradenstvo k parkovaniu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?