Prišla stuhou previazaná škatuľka...

Autor: Katarína Olejárová | 2.7.2012 o 11:42 | (upravené 2.7.2012 o 12:23) Karma článku: 7,36 | Prečítané:  1030x

... a v nej bola, bola, bola, bola... Bambuľka! Jeden z najkrajších darčekov pre deti niekoľkých generácií. Ako dieťa som sa s malou Bambuľkou smiala aj plakala, a teraz si to po rokoch užívam opäť, tentokrát však s mojou dcérou a s Bambuľkou v knižnom vydaní.

Keď som v kníhkupectve objavila knižnú verziu môjho obľúbeného seriálu z detstva, nerozmýšľala som ani minútu. Bolo mi jasné, že práve to je kniha, ktorú chcem čítať s mojimi deťmi. Hoci rozprávkových knižiek je dnes v obchodoch viac ako dosť,  naozaj hodnotných tam nájdete iba pár.

Poučné príbehy s peknými pesničkami sú teraz možno ešte aktuálnejšie ako voľakedy a prekoná ich máloktorá detská kniha. Majú hlavu aj pätu, v každej z nich sa Bambuľka niečomu novému priučí a s ňou sa „zvezie“ aj dieťa, ktoré si príbeh číta.

Nevychovanosť Bambuľky v dnešných časoch „drzých deciek“, ktoré denno-denne stretávam,  niekedy pôsobí až milo, a keďže sú to situácie z každodenného života, všímam si ako fungujú na moju dcéru.

Niežeby sme ju doma neučili pravidlám slušného správania, ale odkedy čítame Bambuľku, ide to akosi ľahšie. Hoci má len dva roky, je celkom zhovorčivá a už sa slušne pozdraví, poďakuje, poprosí (niekedy jej to ešte musím pripomenúť J), či dokonca odpovie „nie je začo.“

Nie, teraz sa nechcem chváliť svojou dcérou, viem, že to nie je nič výnimočné. Týmto chcem len poukázať, že kniha môže byť dobrým pomocníkom, ak dieťa celkom „neberie“ to, čo sa mu snažia vysvetliť rodičia. A kniha Bambuľkine dobrodružstvá od Petra Guldana takým pomocníkom pre rodičov určite je.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava stotísícové poradenstvo k parkovaniu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?