Všetko so všetkým súvisí

Autor: Katarína Olejárová | 25.6.2012 o 11:57 | (upravené 25.6.2012 o 12:09) Karma článku: 7,37 | Prečítané:  470x

Určite ste to už zažili, keď prvýkrát vojdete do miestnosti, domu, bytu, kaviarne či obchodu – vaše vnútorné ja vám okamžite vyšle správu o tom, či sa vám to miesto páči alebo nie. Časom sa toto vnútorné cítenie otupuje a na miesto si zvyknete, no ak na začiatku vo vašom vnútri zavládla „nepohoda“, mali by ste sa tomuto miestu vyhýbať alebo ak to nejde (asi ťažko by sa nedalo chodiť do práce, lebo sa mi nepáči kancelária ;-) ), tak sa s tým pokúsiť niečo urobiť.

Všetko so všetkým súvisí. Čínske učenie feng šuej tvrdí, že pri prvej návšteve akéhokoľvek miesta sme najvnímavejší na životnú energiu chi. Ak môže táto energia prúdiť v správnych smeroch, aj vy sa cítite dobre. Keď ste v pohode vy, cíti to z vás aj vaše okolie a ste úspešnejší vo vzťahoch aj v práci. A stále dokola. Tak by sa dalo naozaj v skratke vyjadriť (dúfam, že odborníkov na feng šuej som týmto neurazila, ale  nie som na dlhé poučky), ako môže náš život ovplyvniť feng šuej.

„Keď zmeníte veci okolo seba, budete vedieť prijať veci,

ktoré potrebujete a chcete mať vo svojom živote.“

Nie, nečakajte, že vám teraz začnem vypisovať o tom, ako som sa rozhodla celkom vymeniť zariadenie svojho bytu alebo kancelárie. Do rúk sa mi však dostala zaujímavá kniha Feng šuej Tipy pre lepší život od Davida Daniela Kennedyho, a keďže som tvor zvedavý, neodolala som a pustila som sa do čítania. A na moje počudovanie, s mnohými vecami som musela súhlasiť a verím, že aj malými zmenami sa môže niečo zmeniť.

Prekvapilo ma, že niektoré veci som robila intuitívne, napríklad milujem rastliny, v kuchyni mám takmer vždy vázu čerstvých kvetov, ktoré vraj šíria pozitívnu energiu. Naopak v detskej izbe som rastliny s ostrými listami odstránila (priznám sa, že najmä z praktických dôvodov, lebo som sa bála, či ich dcéra nezlikviduje alebo aby si náhodou neublížila) a opäť som sa trafila do čierneho – feng šuej v detskej izbe tieto rastliny veľmi neodporúča.

Úplne súhlasím s tým, že človek by sa mal pravidelne zbavovať vecí, ktoré nepotrebuje a nevytvárať si doma sklad, preto každý rok robím veľké upratovanie skríň a veci, ktoré už nenosíme, zbalím do tašiek a nahádžem do špeciálnych kontajnerov, odkiaľ to šatstvo poputuje ktovie kam, ale  snáď ho ešte niekto využije. A naozaj, po takomto upratovaní sú ľahšie nielen moje skrine, ale neverili by ste, ako mi odľahne na duši. O tom to všetko  je. Keď máte v poriadku svoje okolie, ste v poriadku aj vy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava drahú parkovaciu analýzu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy k parkovacej politike sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?